Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 2. 2017

Android Media Player

Android Media Player

Na Bytefestu jsem si od Sillicona koupil čínský přehrávač k TV s Androidem a mám s ním problém. Při prvních testech jsem ho připojil přes redukci HDMI>DVI k PC monitoru v práci. Obraz naběhl a Android fungoval v pořádku. Při testech na starší domácí TV, přes kompozitní výstup přehrávače, se obraz neobjevil. Potřeboval jsem oživit tento kompozitní výstup, protože doma nemám žádný monitor s DVI ani TV s HDMI vstupem.

Tak jsem začal experimentovat s nastavením výstupního rozlišení. Výchozí bylo Full HD (1080p). V jednu neuváženou chvíli jsem v práci s PC monitorem připojeným přes HDMI>DVI nastavil režim 576p (progresivní neprokládaný PAL). Obraz na monitoru zmizel, ale doufal jsem, že se signál objeví na kompozitním výstupu. Neměl jsem ale po ruce zrovna TV s kompozitním vstupem. Tak jsem nechal další test na doma. Nicméně doma také nebyl obraz a od té doby se mi nepovedlo z tohoto přehrávače ze žádného výstupu už na ničem obraz zobrazit. Čili nemám teď přístup ani k nastavení, abych mohl tu věc uvést do původního stavu. Po diskuzi se Silliconem mi tak nějak došlo, že jsem měl pro kompozitní výstup zvolit v nastavení poslední volbu - rozlišení 576i, čili klasický prokládaný PAL, který se používá pro generování obrazu již od počátku TV vysílání. Tenkrát jsem ale tyto normy ještě neznal. Teď už to mám nastudované. Což mi ale moc nepomůže :)

Media Player - in and outs

Následně jsem si na eBay koupil ze zoufalství redukci HDMI>VGA, která by měla režim 576p zvládat převést na VGA. Jenže s tou to také na žádném monitoru nefunguje. Problém je asi v nízké PALové frekvenci, kterou moderní monitory nezvládají zpracovat.

Přístroj má i LAN zásuvku pro připojení k Internetu. Tak mě napadlo, jestli by se nedalo k jeho nastavení nějak dostat přes ethernet. Tady jsem zatím skončil. Pokud by někoho napadlo nějaké řešení, dejte mi prosím vědět do komentářů. Díky!

Bohužel k přístroji se mi nepodařilo sehnat žádný návod. Vím jen, že to má tuším Android 2.3 a že se to zřejmě dá upgradovat přes SD kartu. Taky to má zespodu uvnitř malé tlačítko RESET. U některých přehrávačů se dá při dlouhém držení tohoto resetu dostat do debug režimu. Tady mi ale nic takového nefungovalo.

Našel jsem stránku s podobným typem, ale s Androidem 4.0. Z té tu mám všechny ty fotky. Můj přístroj má stejný obal i konektory. Jen napájení je vyšší (12V). Je na něm napsáno jen ANDROID MEDIA PLAYER.

Sillicon mi dal odkaz na diskuzi na OldCompu o tomto přehrávači.

Ubuntu Linux on the A10 Android TV Box

 

Náhledy fotografií ze složky Media_Player

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář